Wrocławskie Afrykarium czyli efekt WOW!

Efekt WOW dopadł całą naszą rodzinę ponad 4 lata temu i  póki co wciąż trwa. Trwać pewnie będzie tak długo, jak długo na zdjęcia i filmy wspominające tamtejszą oraz kolejne (bo w ciągu tych 4 lat opisywane miejsce odwiedziliśmy kilkukronie) wyprawy spoglądać będziemy.

Efekt wow – czyli cała masa niezwykle pozytywnych emocji i wrażeń. Zachwyt, fascynacja, radość, mnóstwo uśmiechów, zdziwienie oraz chęć pogłębiania wiedzy – to wszystko zafundowała nam wycieczka do wrocławskiego Afrykarium.

Wrocławskie Afrykarium to wyjątkowe miejsce, w którym podziwiać możemy pięć biotopów Czarnego Lądu, które to z kolei zamieszkuje aż 200 gatunków zwierząt, głównie ryb. Wyjątkowość nietypowego oceanarium sięga dalej, gdyż obiekt ten sam w sobie jest unikatowy na skalę światową – skupia się wyłącznie na faunie i florze Czarnego Lądu.

To wreszcie miejsce, gdzie w otoczeniu 15 mln litrów wody i 4500 gatunków roślin żyją ryby morskie i słodkowodne, w tym rekiny, płaszczki, strzępiele i pielęgnice, a także zwierzęta związane z wodą i Afryką – hipopotamy, krokodyle, mrówniki, golce i pierwsze w kraju manaty.

O naszych wyprawach do wrocławskiego ZOO i Afrykarium mogłabym pisać i pisać, jednak pewna jestem tego, że żadne słowa nie są w stanie oddać pięknych obrazów, które w Afrykarium zobaczyć można. Dlatego nie przedłużam i zapraszam Was do oglądania…

A gdyby ktoś z Was Afrykarium miał zamiar odwiedzić – polecamy poniedziałki. Wtedy za bilet rodzinny (2 osoby dorosłe i maksymalnie 3 dzieci) zapłacimy najmniej.

Więcej o Afrykarium – KLIK

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *