“Fried eggs” – zabawa utrwalająca słownictwo (język angielski w przedszkolu)

Po chwili namysłu, a właściwie to po części za namową koleżanek, które ostatnimi czasy przyglądały się prowadzonym przeze mnie zajęciom językowym postanowiłam, że na blogu stworzone zostanie osobne miejsce dla zabaw stricte związanych z nauczaniem języka angielskiego w przedszkolu. Mam nadzieję, że to miejsce pozwoli nieco ożywić odrobinę zastanego (oj tak przyznaję się, że od czasu, kiedy uprzednia platforma, na której od ponad 6 lat istniał blog została zamknięta trudno znaleźć mi tyle czasu, by kreatywnik przeniesiony na własny serwer znów tętnił życiem jak kiedyś) bloga, a jednocześnie zainspiruje osoby tu zaglądające do nowych, ciekawych zabaw.

Zatem startujemy!

Jako pierwszą pokażę Wam ostatnimi czasy ulubioną zabawę moich przedszkolaków.

To zabawa, która pozwala utrwalić słownictwo praktycznie z każdego zakresu. Z moimi przedszkolakami utrwalamy je na różne sposoby, choć tym najulubieńszym stało się ostatnio smażenie jajek.

W zabawie “Fried eggs” zadaniem dziecka jest wybranie jednego jajka, obrócenie go za pomocą łopatki, rozpoznanie i wypowiedzenie słowa w języku angielskim (na podstawie obrazka) oraz odłożenie jajka na talerzyk.

Podczas czynności wykonywanych przez dziecko, nauczyciel podaje instrukcję w języku angielskim. Dla przykładu może to brzmieć tak:

Choose one egg please…

Turn it…

What’s this?

Yes, this is… well done/good job/great…

Put the egg on the plate…

Przy jednej okazji utrwalamy słownictwo, osłuchujemy się z językiem, a do tego rozwijamy dziecięcą motorykę, wszak manewrowanie łopatką i jajkiem do najprostszych nie należy

Jeśli chcielibyście również z Waszymi wychowankami przygotować jajka smażone, tym samym utrwalić słownictwo poniżej załączam pliki do dwustronnego wydrukowania (z tematyką “toys”) oraz kartę z samymi jajkami do dowolnego zagospodarowania. Wystarczy je pobrać/zapisać – wydrukować dwustronnie (tyle razy ile potrzeba) i zalaminować.

Spróbujecie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *