Pokój bliźniąt czyli jak zaaranżować 7,7 m kw.

Wiecie o czym pomyślałam, gdy na przełomie 23 i 24 tygodnia ciąży dowiedziałam się, że noszę pod sercem dwa maleństwa, a nie jedno? “Gdzie ja do jasnej ciasnej wepchnę to drugie łóżeczko!”

Dokładnie taka myśl przeleciała przez moją głowę, jeszcze nim zdążyłam się rozryczeć. Do dziś nie jestem pewna czy bardziej ze szczęścia, zaskoczenia czy po trosze tego i tego, wracając jednak do łóżeczka – to właśnie ono spędzało mi sen z powiek.

Żeby było jeszcze “zabawniej” nasza sytuacja mieszkaniowa nie była wcale taka najgorsza. Los jednak lubi płatać figle, o czym już nie raz zdołaliśmy się przekonać, na skutek których rok później staraliśmy się pomieścić (cudem!) na przestrzeni jednego, nie aż tak dużego, pokoju.

Kiedy więc pojawiła się szansa na to, by nasz metraż choć odrobinę powiększyć razem z dzieciakami zaczęliśmy snuć plany.

Starając się wsłuchać w to, co dzieci próbowały mi przekazać, z dnia na dzień pojawiała się w mojej głowie gotowa wizja wnętrza, niewielkiego pokoju, bo liczącego zaledwie 7,7 m kw., jasnego, kontrastowego (ze względu na niedowidzenie jednego ze szkrabów), takiego, w którym dzieciaki znalazłyby przestrzeń i na zabawę, i na tworzenie. Miejsca, w którym motywem przewodnim – zgodnie z życzeniem dzieciaków – stać miały się gwiazdy.

Działania remontowe zajęły mi w sumie trzy dni, większość prac wykonałam sama bądź z niewielkim wsparciem rodziny (tu wielki pokłon za lekcję kładzenia paneli dla mojego brata). I tak oto wnętrze z poniższego zdjęcia…

niewielkim kosztem, choć sporym nakładem pracy własnej, zmieniło się w to…

Szkraby swoim “nowym” pokojem są zachwycone, co potwierdza fakt, iż chętnie spędzają u siebie każdą wolną chwilę. Może odrobinę nieskromnie przyznam, że i mnie nowe wnętrze zachwyca swoją świeżością oraz tym, że mimo niewielkiego metrażu zdołało pomieścić w sobie całkiem sporo.

W ARANŻACJI WNĘTRZA WYKORZYSTAŁAM.

– panele – panel fresco OBI.

Oczywiście, że parkiet byłby bardziej zdrowy i eko, jednak ten stary był w tak opłakanym stanie, że koszt jego modernizacji pokryłby cały nasz budżet remontowy. Postanowiliśmy więc przykryć go panelami, a kiedy obecna wizja się nam znudzi, a budżet podreperujemy – kto wie.

– okrągły dywan i koszyk na klocki wykonany na szydełku.

Szydełkowe cuda ze sznurka zwanego “spaghetti” stworzyła dla nas babcia dzieciaków.

– obrazki na ścianie – twórczość własna, od podstaw stworzone samodzielnie

– stolik nocny (komódka) – twórczość własna, samodzielnie przerobiona komódka IKEA

– lampka królik – Scandi Loft

– lampki kule (te na karniszu na kablu do gniazdka, te na łóżku z kablem led) oraz pompony – Cottonove Love

– lampa sufitowa samolot – http://miviena.pl

– gwiazdki na ścianie – twórczość własna

– skrzynia na zabawki na kółkach – twórczość własna

– zasłonki – twórczość własna, materiał upolowany na allegro za grosze.

– stoliczek, krzesełka, półeczka na książki, lampki oraz reling z przyborami kreatywnymi – IKEA

– kolorowa mapa magnetyczna + zwierzaki magnesy – Janod

– pufy wilczek i panda – Hally Handmade

– łóżko piętrowe w niestandardowym rozmiarze (wym. materaca 170 x 70 cm) – allegro.

 

2 thoughts on “Pokój bliźniąt czyli jak zaaranżować 7,7 m kw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *