Rex i przyjaciele – niesamowite klocki dla miłośników dinozaurów (nowość na rynku)

Prehistoryczny świat, świat dinozaurów (podobnie jak i Kosmos) ma w sobie coś takiego, co przyciąga. Przyciąga małych, czasem też tych dużych. Hipnotyzuje, oczarowuje, zajmuje na całe godziny.

Sama przekonuję się o tym na każdym kroku zarówno w pracy, jak i w domu. O dinozaurach się u nas mówi, czyta, z dinozaurami się bawi, czasami nawet śpi, dinozaury się u nas też tworzy, wreszcie od kilku dni dinozaury się u nas również buduje oraz z nimi gra.

Prehistoryczne, dinozaurowe szaleństwo przeżywaliśmy jakieś 3 lata temu, na pewien czas owa miłość została nieco uśpiona, by właśnie powrócić ze zdwojoną siłą. A wszystko to za sprawą niezwykłych klocków.

Zestaw “Rex and friends” Beleduc to klocki, jakich jeszcze nie widziałam. 33 nieregularne drewniane bryły, które po odpowiednim złożeniu mogą stworzyć 30 prehistorycznych gadów, o których istnieniu wiemy oraz setki innych – stworzone przez nas samych na własne potrzeby.

Wszystkie klocki są ze sobą kompatybilne. To znaczy, że możemy je łączyć w dowolnych konfiguracjach. To co w nich zaskakuje to innowacyjny mechanizm nazwany “Click and Turn” (Kliknij/Wciśnij i Obróć). Wystarczy odpowiednio do siebie dopasować delikatnie wystające “dynksy” dwóch klocków, kliknąć i przekręcić w wybraną przez nas stronę, by połączyć ze sobą kolejne elementy.

Poszczególne elementy zestawu wykonane są z drewna bukowego, część z nich została pomalowana na pastelowe kolory, część z nich jedynie polakierowano.

Budowanie i zabawa to nie jedyny sposób na obcowanie z dinozaurami.

Zestaw “Rex and friends” zawiera również 30 kart – szablonów z informacjami o poszczególnych dinozaurach oraz plakat ukazujący miejsca, w których prehistoryczne stworzenia żyły.

Każda z kart z jednej strony stanowi instrukcję budowy poszczególnego dinozaura z elementów dostępnych w zestawie, zaś z drugiej strony zawiera nazwę dinozaura, pokazuje również jego wielkość w odniesieniu do człowieka, wagę, groźność, wysokość oraz długość. Dzięki tym informacjom możemy nie tylko zgłębić cechy poszczególnych gatunków, karty doskonale nadają się również do gry.

Gra odbywa się na zasadach karcianej gry “wojna”, z tym, że w tym przypadku przed rozpoczęciem rozgrywki gracz wybiera kategorię, w której poszczególne karty będą się mierzyć (waga/groźność/wysokość/długość). Wygrywa ta karta, ten dinozaur, który oznaczone ma więcej symboli.

Cóż możemy napisać więcej poza doskonałą zabawą nasz nowy nabytek pogłębia naszą wiedzę, rozwija koordynację oko – ręka, usprawnia małą motorykę, uczy współpracy (wypracowywania strategii działania), gdy w zabawie uczestniczy więcej osób. Zestaw staje się również doskonałym bodźcem do zgłębiania wiedzy matematycznej (obserwacja i opisywanie wyglądu brył, odwzorowywanie układów klocków z instrukcji, orientacja i myślenie przestrzenne, przeliczanie elementów, klasyfikacja dinozaurów, porównywanie ich cech), rozwijania kompetencji językowych (rozmowa i współpraca podczas budowy) oraz oczywiście przyswajania wiedzy przyrodniczej (pogłębianie wiedzy o poszczególnych gatunkach, poszukiwania dalszych informacji w sieci oraz książkach), a także rozwijania dziecięcej wyobraźni.

Jeden, nie tak duży, zestaw klocków, a tyle możliwości!

W jaki sposób manipuluje się klockami, jak wyglądają nasze pierwsze próby działania z klockami “Rex and friends” zobaczycie poniżej:

Choć wydawać, by się Wam mogło, że przygotowany przeze mnie wpis jest wpisem sponsorowanym, to tak jednak nie jest.

Wychodzę – nie od dziś – z założenia, że zabawki/ pomoce edukacyjne godne uwagi należy polecać i pokazywać. Rex’a i przyjaciół poznałam dzięki temu, iż ten sam zestaw został zakupiony dla moich przedszkolaków. Wspomniany jest nowością i póki co nie udało mi się go nigdzie w sieci na polskich stronach znaleźć. Nasz zestaw zakupiłam w Akces Edukacja [dokładnie TUTAJ], więc gdyby ktoś z Was był zainteresowany śmiało piszcie i pytajcie.

Zestaw swoje też kosztuje, jak większość certyfikowanych zabawek i pomocy dydaktycznych dla przedszkoli (choć i tu moja filozofia kupna zabawek zawsze zakładała, że lepiej złożyć się w kilka osób i kupić coś fajnego i stymulującego, niż wydawać mniejsze kwoty na zabawki, które albo nie przetrwają zbyt długo w styczności z dzieciakami albo po prostu będą leżeć w kącie). Na zagranicznych stronach cena dinozaurowych klocków waha się między 100 a 150 EUR.

Ja z kolei wahałam się, czy go kupić, czy nie. Kiedy jednak zobaczyłam jak bardzo atrakcyjny okazał się on zarówno dla moich przedszkolaków, jak i moich prywatnych dzieci, wiem, że zakup klocków Beleduc był dobrą decyzją.

Jak Wam podobają się dinozaurowe klocki? Jestem ciekawa, czy i na Was zrobiły takie wrażenie jak na mnie i moich dzieciakach.

5 thoughts on “Rex i przyjaciele – niesamowite klocki dla miłośników dinozaurów (nowość na rynku)

  1. O matko, ale cudne! Klocki i ich wykonanie robią mega wrażenie! Cena trochę zaporowa, ale podchodzę do kwestii zakupów podobnie jak Ty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *