Jak zbudować kuchenkę dla dzieci? DIY

Lubicie gotować?
My bardzo, choć gotowanie razem ze szkrabami często przeradza się w eksperymentowanie, zaś sama kuchnia po tym wydarzeniu wygląda jakby przeszedł przez nią co najmniej orkan.
Tak czy siak gotowanie, czy też podejmowane przez nas wspólne próby kucharzenia to nasze rodzinne zainteresowanie (jeszcze nie pasja, choć kto wie co przyniesie przyszłość).
Z racji na przejawiane zainteresowania poszukiwaliśmy od pewnego czasu do kącika smyków kuchenki, która spełni nasze oczekiwania – będzie stabilna, wykonana z w miarę trwałego materiału, kolorystycznie dopasowana  (nie za pstrokata), po prostu bezpieczna.
Kilka sprzętów chwilowo zagościło w naszym domu, by jednak po krótkiej, często nieudanej, przygodzie rozstać się z nami.Poszukiwaliśmy więc dalej dojrzewając do decyzji, że prędzej czy później stworzymy coś sami…
Nastał wreszcie ten dzień (a miało to miejsce blisko 6 lat temu), kiedy w dziadkowym warsztacie wypatrzyliśmy niepozorną szafeczkę – tak – to musiała być ta!

Pierwszy krok moich działań polegał na oszlifowaniu wypatrzonej, niewielkiej komódki z resztek farby i lakieru.
Tu przydało się wsparcie sprzętowe.

Krok drugi to wycięcie odpowiedniego otworu na zlew kuchenny oraz zaplanowanie miejsca dla poszczególnych elementów (kran, pokrętła kuchenki, zazdroska, haczyki).

Krok trzeci – pomalowanie kuchenki.

Krok czwarty – dopieszczenie projektu – dodatki do kuchni: koszyki, zasłonka, folia tablicowa, itp.


I jak Wam się nasz pomysł i realizacja podobają?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *