10 sposobów na zabawę na nadmorskiej plaży (i nie tylko)

Z roku na rok coraz bardziej doceniamy nasze polskie morze poza sezonem. Co prawda w tym czasie kąpieli w Bałtyku nie doświadczymy, jednak urok delikatnie opustoszałych nadmorskich miejscowości wciąż nas zachwyca.

Zaledwie chwilę temu wróciliśmy z nadmorskiej wyprawy, co zainspirowało nas do odświeżenia wpisu o sposobach na zabawę na nadmorskiej plaży.

Oto kilka typowo morskich propozycji specjalnie dla Was:

1. PLAŻA NICZYM WIELKA PIASKOWNICA

Klasyczna zabawa w piasku dla najmłodszych sama w sobie jest atrakcyjna, kiedy z kolei dziecko ma szansę pobawić się w jednej z największych piaskownic świata, jaką jest plaża, zabawa często okazuje się jeszcze fajniejsza. Tym bardziej, że tu poza samym piaskiem do dyspozycji ma jeszcze wodę oraz nadmorskie skarby – muszelki, kamyki, patyki, pióra…

2. BEREK Z FALAMI

Kiedy już zwykła zabawa piaskiem Twojemu szkrabowi się znudzi możesz zaproponować wspólną zabawę w berka. Nie takiego zwykłego berka jednak, bo plażowego. Tym razem gonić będą Was fale, zaś Wasze zadanie polegać będzie na uciekaniu wspomnianym.
Jak myślisz, kto w tej zabawie pozostanie bardziej suchy?

3. PATYKIEM PO PIASKU

A gdyby tak plażę potraktować jak płótno podobrazia albo chociaż kartkę z zeszytu. Zachęć malucha do stworzenia pięknych obrazów na piasków malowanych, a może nawet do spisania czegoś na piachu właśnie.

Tylko uwaga, bądźcie ostrożni, bo najcudowniejsze malowidła umiejscowione zbyt blisko brzegu morskiego mogą zniknąć szybciej niż byśmy tego chcieli…

4. NADMORSKI TEATRZYK CIENI

Teatrzyk cieni to świetna zabawa dla małych i dużych. To zabawa, która nie tylko daje naszym pociechom (i nam przy okazji) sporo radości, ale i wpływa na rozwój wyobraźni (a przy okazji również słownictwa) naszego malucha.

Jak myślisz czy coś stoi na przeszkodzie, by w teatrzyk pobawić się właśnie na plaży?

5. NADMORSCY BIOLODZY

Wydawałoby się, że na plaży (poza plażowaniem turystów) niewiele się dzieje, że niewiele tu spotkać można żywych organizmów, a jednak bacznym oczom małych biologów nic nie umknie. Zabawcie się w poszukiwanie plażowych form życia.

Jeśli macie taką możliwość zabierzcie ze sobą książkę, w której odnalezione rośliny i zwierzęta będziecie mogli odszukać…

6. MALI POSZUKIWACZE SKARBÓW

Nadmorski piasek kryje w sobie wiele skarbów – muszelki, kamyki, bursztyny, mewie pióra. Taki zbiór skarbów stanowić będzie szczególną pamiątkę z wakacyjnej wyprawy.

Szczególnie, kiedy całość odpowiednio zagospodarujemy np. w słoiku…

7. SŁOIK WSPOMNIEŃ

Słoik wspomnień, słoik pełen skarbów, to jak już wspomniałam niezwykle oryginalna pamiątka z wakacji. W takiej formie zdobić może on jedną z półek w dziecięcym pokoju, możecie go też podarować komuś z bliskich w prezencie – opisując go odpowiednimi życzeniami…

Co Wy na to?

8. SPACER PO PLAŻY

A kiedy już wyczerpaliście wszystkie możliwości plażowej zabawy polecamy ruszenie się z koca i przespacerowanie się brzegiem morza – całą rodziną – wszak nic nie łączy tak, jak wspólne spędzanie czasu, wspólne wspomnienia!

9. GALERIA RZEŹBY POD CHMURKĄ

Smoki, krokodyle, syreny, płaszczki, zamki, olbrzymy, koty i psy – wszystko, co tylko przyjdzie Wam na myśl możecie wspólnymi siłami stworzyć w niezwykłej galerii świata pełnej naturalnego tworzywa (piasku) i wody.

10. EKSPERYMENTY Z WIATREM

Nasze pociechy to pewnie sami przyznacie doskonali, niezwykle ciekawi świata badacze. Nic nie stoi na przeszkodzie, by i wy i oni skupili się na nadmorskim wietrze. Możemy wykonać wiatraczki, które zbadają skąd i jak mocno wieje, możemy puszczać latawce, by poznać najlepszy sposób na ich długie szybowanie, możemy również zbudować papierowe lub piankowe samoloty i badać jak je puszczać, by poleciały jak najdalej. Dobra zabawa połączona z poznawaniem świata – czego chcieć więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *