W domowej mydlarni czyli prezent dla bliskich inny niż wszystkie

Święto wszystkich mam już niebawem.  Od ponad dziewięciu lat mam to szczęście, że wspomniane dotyczy bezpośrednio i mnie.

W moim rodzinnym domu celebrowaliśmy je w szczególny sposób, odkąd tylko daliśmy radę tworzyć własnoręczne upominki, właśnie te – w wielkiej tajemnicy przed mamą – przygotowywaliśmy z rodzeństwem specjalnie dla niej. I tak obdarowywaliśmy mamę laurkami, obrazami haftowanymi na kanwie, malowanymi ręcznie kubkami, biżuterią handmade, ręcznymi uszytkami itp.

Zwyczaj tworzenia samodzielnie prezentów dla bliskich staram się przekazać i moim dzieciakom. W tym roku moje pociechy postanowiły ponownie przygotować pachnące mydełka. Przepis przekazała nam jakiś czas temu zaprzyjaźniona kosmetyczka biorąc pod uwagę fakt, iż biały jeleń jest jednym z niewielu mydeł nie sprawiającym nam żadnych problemów.

MIODOWO – OWSIANE MYDŁO ODŻYWCZE:

– 10 dag utartego mydła biały jeleń
– 1/2 szklanki płatków owsianych
– 2 szklanki naparu z lipy lub melisy
– łyżka miodu

Mydło starliśmy na tarce, zalaliśmy ciepłym naparem z lipy, całość wymieszaliśmy. Następnie dodaliśmy płatków owsianych i miód. Wyrobiliśmy na masę przypominającą ciasto. Włożyliśmy do foremek, schłodziliśmy w lodówce, by szybciej stwardniało.

Mydełko, które stworzyliśmy ma działanie złuszczające i wygładzające.

Gdyby za wykonanie mydła chciał się zabrać ktoś z Was – nie trzeba koniecznie trzeć go na tarce – można również mydło wraz z naparem podgrzewać na kuchence, mieszając drewnianą łyżką aż do roztopienia. Następnie pozostawić całość do ostygnięcia, dodać wtedy płatki i miód, ponownie wyrabiać jak ciasto. Włożyć do foremek i ostudzić.

Samodzielnie przygotowane mydełko to nic trudnego w wykonaniu, a sporo frajdy dla twórcy, jesteśmy pewni, że też wiele radości dla obdarowywanych.

Spróbujecie i Wy zmierzyć się z przygotowaniem podobnych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *