Królik i Misia czyli zwykłe – niezwykłe – przygody optymistki i marudera

Nie mam pojęcia jak to się stało, że seria książek, która swoją premierę w Polsce miała dobre dwa lata temu trafiła w nasze ręce dopiero teraz.

Trzy pozycje autorstwa J. Gough’a z cyklu „Królik i Misia” pochłonęliśmy w ciągu jednego popołudnia. Kupując wszystkie trzy dostępne na rynku części: „Niesmaczne zwyczaje królika”, „Utrapienie Królika”, „Sposób na przekąskę” nie bardzo wiedzieliśmy czego się spodziewać.

Kupiłam je, gdyż zaintrygowały mnie postaci zerkające z okładki. Jak się później okazało równie ciekawe, choć w ubogiej gamie kolorystycznej (co moim zdaniem działa na plus), ilustracje autorstwa Jima Field’a zawiera cała publikacja.

Seria o Króliku i Misi to – póki co – trzy opowieści o niezwykłej (pełnej przeciwieństw) przyjaźni królika i niedźwiedzicy. Niedźwiedzica Misia to oaza spokoju i jednocześnie niezwykle optymistycznie podchodzącą do życia postać. Królik natomiast to zrzęda i maruda, który w przeciwieństwie do Misi, wszystko widzi w czarnych barwach.

Mawia się, że przeciwieństwa się przyciągają, tak też jest w przypadku Misi i Królika. Mimo różnic bohaterowie idealnie uzupełniają się, a dzięki temu za każdym razem ostatecznie odkrywają, że prawdziwa przyjaźń jest, w tym wszystkim co nas otacza, najważniejsza.

Nie będę zdradzała Wam tu fabuły każdej z opowieści, bo do poznania jej zachęcam Was samych. Wspomnę tylko, że każda z opowieści to ogromna dawka humoru. W czasie obcowania z książką mały czytelnik zaśmiewa się do łez (chociaż przyznaję, że sama nie wiedziałam co myśleć, gdy trafiliśmy na pierwszą wzmiankę o „niesmacznym” królikowym zwyczaju, czy też przygodzie królikowego dziadka), by na końcu opowieści najzwyczajniej, tak po ludzku, uśmiechnąć się dochodząc do morału.

Cóż mogę napisać więcej? Chyba tylko tyle, że opowieści o Króliku i Misi to nietuzinkowa pozycja wśród dziecięcych publikacji, z którą polecamy się Wam zapoznać.

One thought on “Królik i Misia czyli zwykłe – niezwykłe – przygody optymistki i marudera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *