Ozdobny wisior – zrób go i Ty!

Pogoda dziś nie zachęcała nas do wyjścia. Deszcz i dosyć silny, zimny, wiatr unieruchomił nas w domu. Ponieważ udało się nam dzisiejszego dnia całkiem szybko wrócić do domu znaleźliśmy czas na aktywność, do której ostatnimi czasy nieco zatęskniliśmy.

Nasze wspólne majsterkowanie poprzedziliśmy mini burzą mózgów, w czasie której postanowiliśmy czym zajmować się będziemy. Padło na przygotowanie czegoś, co może stanowić upominek dla naszych najbliższych kobiet. Dzień Mamy lada chwila, coś co postanowiliśmy wykonać, może być również prezentem z tej właśnie okazji.

Przygotowaliśmy styropianowe skrawki, plastelinę, folię aluminiową oraz pisaki permanentne i postanowiliśmy, z ich pomocą, przygotować ozdobne wisiory.

Nasze zadanie polegało na wycięciu odpowiedniego kształtu styropianu i ozdobieniu go plastelinowym wzorem, który następnie to pokryliśmy folią aluminiową.

Powstałe kształty wypełniliśmy według uznania kolorowymi, niezmazywalnymi, mazakami tak, by stworzyć niesamowite wzory na naszych wisiorach.

Na sam koniec przewiązaliśmy wisiory sznurkiem i pozostawiliśmy do wyschnięcia, by kolorowe wzory stały się trwałe.

W blasku słonecznych promieni nasze wisiory wyglądają jakby wykonane były z masy perłowej.

Wykonane przez nas dziś ozdoby równie dobrze mogą zostać użyte jako ozdobna część breloka.

Co Wy na to?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *