MultiGo – zwykłe, niezwykłe samochody

Zabawa, o czym powszechnie wiadomo, to jedna z głównych aktywności dziecka. Sprawia ona zazwyczaj mnóstwo radości jej uczestnikom, to jednak nie jej jedyna funkcja. Układanie klocków, zabawa lalkami czy samochodzikami, rysowanie kredkami poza chwilą przyjemności dają dziecku o wiele więcej korzyści.

Dziecko bawiąc się zdobywa wiedzę o świecie. Dla naszej pociechy otaczająca ją rzeczywistość stanowi zagadkowy świat wymagający odkrycia. Podczas zabawy dziecko staje się małym badaczem, który metodą prób i błędów dochodzi do właściwego rozwiązania.

Dziecko bawiąc się rozwija sprawność motoryczną. Układanie klocków, rysowanie kredkami, czy inne zabawy, w których konieczna jest precyzja ruchów i manipulowanie niewielkimi przedmiotami, świetnie rozwijają sprawność rąk, dłoni i palców (doskonalą również chwyt). Z kolei zabawy ruchowe takie jak gra w piłkę, jazda na rowerze/hulajnodze czy popularny berek pozwalają doskonalić koordynację ruchową, szybkość oraz zwinność.

Zabawa, gdy odbywa się w grupie (mniejszej lub większej), socjalizuje i rozwija emocjonalnie. Twoja pociecha jest członkiem społeczeństwa od pierwszych dni swojego życia, jednak funkcjonowania wśród ludzi musi się dopiero nauczyć. Respektowanie zasad życia w grupie nie jest łatwe. Wyrażanie swoich emocji w sposób akceptowalny społecznie, czy też rozpoznawanie i rozumienie emocji innych również do łatwych nie należy, dlatego ważne by naukę tę rozpocząć jak najwcześniej, a idealnie do tego nadaje się właśnie obcowanie z drugim człowiekiem w zabawie.

Wreszcie zabawa rozwija i trenuje kreatywność. Niebanalne pomysły na zabawę, wykorzystanie znanych i lubianych przez dzieci zabawek w niekonwencjonalny sposób to idealny trening nieszablonowanego myślenia i kreatywności. Umiejętności tak bardzo dziś pożądanej nie tylko w przedszkolach, szkołach, ale również w dorosłym życiu zawodowym.

W jaki sposób sprawić, by zabawa rozwijała naszą pociechę?

Najprostszym sposobem jest pozwolenie dziecku na eksperymentowanie i badanie otoczenia, przy jednoczesnym stworzeniu bezpiecznego środowiska sprzyjającego uczeniu się. Pomóc może również wyposażenie malucha w odpowiednie pomoce, zabawki (niekoniecznie te najdroższe i nazywane edukacyjnymi), a wtedy każda z pozoru trudna umiejętność stanie się łatwa, a nabywanie jej – po prostu przyjemne.

Dziś chciałam Wam pokazać pewną nowość, która pojawiła się na polskim rynku, a która odpowiednia jest zarówno dla nieco mniejszych (2+), jak i nieco większych rąk. Mowa o samochodzikach czeskiej produkcji – autach MultiGo.

Czym różnią się te pojazdy od innych?

Tym, że wspomniane możemy dowolnie modyfikować. Autka MultiGo wyposażone są w wymienne naczepy. Wystarczy wyposażyć się w jeden lub dwa samochodziki (ciągnik to się najprawdopodobniej profesjonalnie zwie) i kilka wymiennych, dodatkowych elementów, by móc pojazd dowolnie modyfikować.

Zmiana naczep jest dosyć prosta – starsze dziecko poradzi sobie tutaj jedną ręką, nieco młodsze, kiedy „złapie” o co chodzi, również da radę z włożeniem elementu i odpowiednim przekręceniem go (testowane na 3 – latku), by element na samochodzie się utrzymał.

Możliwość tworzenia co rusz „nowych” wozów pozwala dziecku na szukanie wciąż nowych rozwiązań, a to z kolei spowoduje, że zabawka nie szybko mu się znudzi. To także rozwinie jego myślenia oraz wyobraźnię. Konieczność odpowiedniego manipulowania zmienianymi elementami wpłynie również korzystnie na sprawność manualną dziecka oraz koordynację oko – ręka.

Razem z moimi domowymi testerami sprawdziliśmy wytrzymałość autek na odrobinę bardziej ekstremalną jazdę samochodów z pochyłej rampy. Dokładniej to postanowiliśmy sprawdzić, z którą naczepą samochód zajedzie dalej i spróbować odgadnąć dlaczego tak się dzieje. Moje prawie 10 latki odrobinę za duże są na standardową zabawę samochodami (a przynajmniej tak twierdzą), dlatego wspólnie znaleźliśmy “badawcze” wyzwanie specjalnie dla nich.

Po przeprowadzeniu pierwszych testów, dodatkowo zważyliśmy oby dwie naczepy, by porównać ich wagę. Okazało się, że waga naczep jest porównywalna, jednak samochód z mniejszą naczepą zajeżdża dalej. Dlaczego? Dzieciaki uznały, że dzieje się tak dlatego, iż mniejsza powierzchnia samochodu stawia mniejszy opór powietrzu, które hamuje prędkość auta.

Pozornie zwykłą zabawą, z nieco starszymi dziećmi, zahaczyliśmy o matematykę oraz prawa fizyki. A wydawałoby się, że tylko spuściliśmy samochodzik z rampy…

Wracając jednak do naszych samochodów i ich sprawdzania. MultiGo wykonane są z wysoko jakościowego plastiku. To sprawiło, że bez najmniejszego uszczerbku przeszły testy rampowe. Jestem pewna, że bez uszczerbku dadzą sobie radę nie tylko w warunkach domowych, ale i w plenerze.

Na sam koniec kilka słów “testera”, dlaczego samochody MultiGo poleca:

Więcej informacji o samochodach MultiGo znajdziecie na stronach ich dystrybutora: www.gonzotoys-sklep.pl
https://www.facebook.com/aquadragons2019
https://www.instagram.com/gonzotoys

Kupić samochody MultiGo można tylko i wyłącznie tutaj: KLIK

Wpis powstał przy współpracy z Gonzo Toys

 

 

 

One thought on “MultiGo – zwykłe, niezwykłe samochody

  1. Wow! Dla mojego 3 i 4 latka będą idealne.
    Wcale nie takie drogie jak się okazuje.
    Wielkie brawa dla testera – syn w reklamie powinien pracować! Jest bardzo przekonujący 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *