Potworna zakładka do książki (DIY)

W ostatnim czasie opanowała nas mania czytania. Nie ukrywamy, że jest to związane z tym, że dopadło nas paskudne choróbsko i w związku z tym cała nasza trójka ma odrobinę wolnego. Przykre jest to, że niestety na zwolnienie z codziennego tempa możemy sobie pozwolić jedynie w  takiej sytuacji, pocieszający natomiast fakt, że czujemy się trochę lepiej (choć jak to faktycznie z nami jest dowiemy się dopiero na kontroli), więc na wspólne spędzanie wolnego czasu razem mamy przynajmniej siły.

W związku z tym, że nasz książkoholizm przybiera na sile postanowiliśmy, jak na prawdziwych wielbicieli książek przystało, poświęcić chwilę na stworzenie autorskich, oryginalnych zakładek do książek.

Wykorzystaliśmy na ich stworzenie odrobinę tektury, modną ostatnimi czasy tkaninę cekinową,skrawki filcu, ruchome oczka oraz mocną taśmę dwustronną i klej Magic. Sposób stworzenia, w naszym przypadku CZERWONYCH bądź ZIELONYCH, potwornych zakładek polega na odpowiednim oklejeniu tektury materiałem (posiłkujemy się tu klejem Magic oraz taśmą). Kiedy już tkanina dobrze przylega do “szablonu” wystarczy odpowiednio ją udekorować. W naszym przypadku polegało to na doklejeniu oczu i zębów potworków. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wedle uznania wzbogacić je również o pomponowe oczy, czy piankowe poroża…

* * *

Nasze zakładkowe poczynania postanowiliśmy zgłosić do projektu “Pod kolor” autorki bloga BAJDOCJA, jako wariacja na temat koloru CZERWONEGO.

Więcej o projekcie poczytacie TUTAJ

Wpisy innych uczestników blogowej zabawy można śledzić TUTAJ.

3 thoughts on “Potworna zakładka do książki (DIY)

  1. Dobrze, że podsunęłaś ten temat. My ciągle zaznaczamy książki byle czym i trochę mi to przeszkadza. Przydałaby się zakładka z prawdziwego zdarzenia. Tylko my raczej pójdziemy w jakieś Star Warsy zamiast cekinów 😉 Czuję się zmotywowana do działania!

  2. Piękne te wasze zakładki. Szukałam właśnie czegoś związanego z projektem “książka” do przedszkola i znalazłam. Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *