Sposób na ścienną masę akrylową

Po odświeżeniu pokoju dzieciaków zostało nam trochę materiałów remontowo – budowlanych. Rzadko się u nas coś marnuje, więc i tym razem znaleźliśmy sposób na wykorzystanie masy akrylowej, która podczas przemeblowania u dzieciaków posłużyła nam za wypełnienie dziur po usuniętych kołkach w ścianach.

Z użyciem „szpachlówki” oraz przy wykorzystaniu słoika, kleju na gorąco i ozdobnych szkiełek stworzyliśmy lampion, doniczkę, czy też organizer na biurko. Wszystko zależy od tego, do czego akurat wyrzeźbiony pojemnik jest nam potrzebny.

W jaki sposób powstał nasz lampion?

W pierwszej kolejności z użyciem kleju na gorąco ozdobiliśmy słoik kamyczkami – szkiełkami. Szkiełka przyklejaliśmy tak, by pomiędzy nimi zostawić niewielkie szczeliny.

Kiedy już wszystkie szkiełka zostały do słoika przyklejone, oblepiliśmy słój masą szpachlową. z użyciem odrobiny wody na rękach wygładziliśmy ją do kształtu, jaki chcieliśmy nadać lampionowi.

Na sam koniec lekko zwilżoną gąbką przetarliśmy słój w taki sposób, by odsłonić szkiełka przytwierdzone do słoika. Popełniliśmy tu mały błąd, bo nasze szkiełka jak się okazało mają różną wypukłość. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie szkiełek o takiej samej grubości.

Lampion pozostawiliśmy do wysuszenia. Idealnie byłoby na koniec pokryć go lakierem bezbarwnym, by utrwalić dzieło. Z braku tegoż, zakończyliśmy nasze działania na wyschnięciu lampionu…

U nas póki co twór sprawdza się w postaci lampionu dając nam wieczorami naprawdę piękne efekty świetlne…

I jak Wam się nasz pomysł podoba? Skusicie się, by wykonać podobny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.