Zbuduj LEGO dinozaura (karta pracy do pobrania i zabawy ze spinerem)

Chyba każdego rodzica prędzej czy później dopadnie „szaleństwo” prehistorycznych gadów i nie ma tu zbyt dużego znaczenia płeć pociechy, bo któż nie zachwycił by się ogromnymi, majestatycznymi stworzeniami, które setki milionów lat temu stąpały po naszej planecie.

Moi wychowankowie też od czasu do czasu zachwyt prehistorią wyrażają, choć z każdym kolejnym rokiem jakby mniejszy.

26 lutego obchodzić będziemy Dzień Dinozaura.Uznałam, iż nadchodzący piątek będzie świetną okazją, by w dinozaurowe aktywności moje przedszkolaki zaangażować. Ponieważ od pewnego czasu ja i moi wychowankowie intensywanie działamy w programie Ambasador Przyjaznej Edukacji, zrzeszającym placówki wykorzystujące w swojej pracy narzędzie, jakim jest LEGO Education właśnie w oparciu o działania związane z LEGO postanowiłam uczcić obchody tego dnia (chociaż nie tylko!).

Przygotowałam dla moich przedszkolaków karty, które odrobinę uporządkują naszą pracę. Pierwsza z nich pomoże nam wybrać klocki, jakie w tworzeniu pradawnych gadów dzieci będą musiały wykorzystać KLIK, druga zainspiruje nas do zbudowania konkretnych gatunków dinozaurów (w 3 osobowych zespołach) i zgłębienia wiedzy o nich KLIK.

Atrakcyjność tych pozornie „prosto” skomponowanych kart polega, iż używamy do nich urządzenia, które nazywa się spinerem, a które w wyborze konkretnych opcji nam tutaj pomoże.

Jeśli macie ochotę dołączyć do zabawy – zachęcam Was do  pobrania i wykorzystania kart.

Koniecznie podzielcie się ze mną tym, czy karty się przydały i jaka była reakcja dzieci na zabawę z ich wykorzystaniem.

One thought on “Zbuduj LEGO dinozaura (karta pracy do pobrania i zabawy ze spinerem)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.