W szkole magii i czarodziejstwa (DIY)

Co prawda nie otrzymaliśmy jeszcze swoich listów z Hogwartu, ale w dalszym ciągu cierpliwie na nie czekamy.

Nie bardzo wiem, kiedy to się stało… Zamiast dwójki dzieciaków moimi domowymi kompanami stali się nastolatka i nastolatek. Wraz z owym „skokiem” pojawiły się w naszym otoczeniu również i zupełnie inne tematy oraz zainteresowania. Jedną z nowości – choć nie takich zupełnych, bo już od pewnego czasu zanosiło się na to – jest fascynacja serią opowieści o Harrym Potterze.

W ten oto sposób od pewnego czasu na półkach w pokoju moich pociech  pojawiają się książki oraz gadżety związane z Harrym i jego przyjaciółmi. Tak też w minionym tygodniu w królestwie nastolatków pojawiły się tajemnicze butelki z eliksirami oraz lampion z chochlikiem kornwalijskim.

Jeśli jesteście ciekawi, w jaki sposób wykonać samodzielnie podobne – zachęcam Was do poświęcenia chwili i zerknięcia poniżej.

MAGICZNE ELIKSIRY

Do wykonania ozdobnych eliksirów potrzebować będziecie: butelek o różnych kształtach, słoików i innych naczyń, etykiet (te możecie pobrać poniżej), kleju, sznurka lub w naszym przypadku rafii, kawałka tkaniny, a także herbat w różnych kolorach. My wykorzystaliśmy zwykłą czarną herbatę oraz klitorię ternateńską (tzw. niebieska herbata), która po zaparzeniu ma piękny niebieski kolor, a która po dodaniu do niej kilku kropel soku cytrynowego zmienia kolor na fioletowy.

Stworzenie eliksirów to wbrew pozorom żadna filozofia. Po wypełnieniu fiolek kolorowymi herbatami pozostaje tylko naklejenie etykiet (te możecie pobrać poniżej i odpowiednio dostosować wielkością do swoich naczyń) oraz ozdobne zawiązanie sznurka na skrawku tkaniny.

LAMPION Z CHOCHLIKIEM KORNWALIJSKIM

By stworzyć tę klimatyczną ozdobę sposiłkowaliśmy się gotowym szablonem pobranym stąd. Przygotowaliśmy również słoik oraz ozdobną rafię. Po wydrukowaniu i wycięciu kształtu chochlika wkleiliśmy go do wnętrza słoika. Proste prawda? A zobaczcie, jaki dało efekt…

Jak Wam się podobają nasze propozycje?

To nie koniec naszych potterowych inspiracji. Już niebawem pokażemy Wam kolejne. Zgadniecie nad czym  teraz pracujemy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.